Stopy Cugruntu aneb, kde na nás vzpomínají ...

Zde je seznam míst kde jsme hráli. Rozepisovat se ale podrobně o každém je téměř nemožné , proto je zde uveden pouze jmenný seznam a podrobnější popis jen nějakým způsobem zajímavé události. Nutno podotknout, že těch zajímavých míst nakonec bylo tolik, že nebylo v našich silách sem doplňovat info v průběhu celé historie Cugruntu.

Možná si někdo z Vás na nějaký zajímavý zážitek s Cugruntem vzpomene a chtěl aby se "nezapomnělo" , budeme rádi, když nám napíšete na email a Váš příběh sem rádi doplníme 

 

červen 1998 

Jedna z prvních opravdu zajímavých akcí se odehrála v Dobronicích u Bechyně. Konal se zde sraz klubu Harley Davidson Praha na akci zvané První míle 1998. V pátek se hrálo v penzionu U Jezu a v sobotu v kempu na druhém břehu Lužnice při odpoledních soutěžích motorkářů. Po nás večer v jídelně kempu rozjela svoji show Budějická kapela Bryčka a v penzionu zase Táborský Pic Nic a jelikož Cugrunt v penzionu noclehoval, večer se šel bavit a to střídavě na obě pódia. Zkrátka moc krásný víkend
 

červenec 1998

Zatím nejžhavější víkend Cugruntu! Ne snad že by Sluníčko tak pálilo,ale hrálo se čtyři dny po sobě, což se nastává každou chvíli!
2.července – Písek, restaurace Na Ostrově – country večer u řeky
3.července – Podboří, parket – u vepříka po nohejbalovém turnaji
4.července – Tábor, Kozí Hrádek – oslava mistra Jana Husa v lesní restauraci
5.července – Opařany, Bistro Platan – sváteční odpolední pohodové odpoledne
Zřejmě i Bohové toho měli dost, protože už při odjezdu domů spustil  „Ten Nejvyšší“ svojí muziku. Hromy, třesky, blesky a provazy vody a aby hudba byla řádně rytmická, zabubnoval razantně na střechy všech chaloupek nevinných obyvatelů Opařan a Podboří kroupami jak pěst! Ale jelikož vše špatné je pro něco dobré, mají nyní všichni alespoň novou střechu! 
 

19.6.1999  Pyžamový bál v Sudoměřicích u Bechyně

Zcela samozřejmě jsme drželi basu s ostatními a hráli celý večer v pyžamu tak jako další kapela Frmoll a taneční skupina Chaos.
Soutěž o nej…efektnější kostýmek vyhrál Martin Cuco za roli těhotného muže!
 

5.6. 1999  Bumbácova struna v Bechyni  

velice zajímavý festiválek u řeky
 

12.6.1999      Písecké slavnosti

 

15.7.2000 Slavnosti Choustníka na hradě

 

19.8.2000  Písek, westernová střelnice

Cugrunt hrál jak o život při střelecké soutěži. A není ani divu, když někteří soutěžící vyhrožovali, že si z nás udělají terč, když se jim nebudeme líbit
 

7.10.2000    Vepřové hody u Kekita

Tato akce se svým způsobem podobá Ivanovinám Solonů, neboť i zde se hrálo ostošest. Hudebníci z několika kapel v okolí Strakonic se statečně drželi hesla „jak k dílu, tak k jídlu“, takže se hrálo, jedlo a pilo až do svítání. Za zmínku stojí skutečnost, že kontrabas obsluhavalo asi tak 6-7 bassmanů a jelikož akce se odehrávala nedaleko Strakonic, nechyběly zde ani dudy. Přišel mezi nás dokonce i sám „Bůh“ z muzikálu „Bůh anebo Ďábel“ Petr Haničinec

 

27.1.2001    Zálší, country bál přátel koní

Na této akci jsou dvě rarity. 
1. na pódiu je nakreslená krásná jihočeská chaloupka u které byl ještě nedávno živý plaňkový plot z břízy. 
2. soutěže. Pokuste si představit jak okolo půlnoci někteří nadšenci odkudsi přinesou překážku z parkuru a začnou  jí různými způsoby překonávat. Psychicky to neunesl Kekit s Doktorem, který se probojovat až do finále v podlézání! 
 

10.3.2001   Maškarní v Mordovně v Nuzbelích

Sál s kapacitou cca 100 lidí hostil asi 150 žíznivců a já dal neuváženě volno Pájovi, a tak museli nastoupit záskoky na basu hned dva. Roman z Fernet Šoku a Bahňák z Kýblu. V tu chvíli jsme byli asi jediná kapela, která má dvě basy. 
 

Porta 2001 ve Strakonicích

Cugrunt poprvé na Portě. Sice jsme žádné vavříny domu nevezli, zato však nejhezčí okamžiky se odehrávaly na večerním mega-jamu po všech chodbách a  lokálech v celém kulturáku
 

4.7.2001  Vernisáž u Rudolfa

Ve své galerii v Plané nad Lužnicí měl vernisáž Rudolf Hrušínský, Eva Malkovská, p. Brodská a několik dalších dobrodruhů, kteří si nás pozvali na slavnostní zahájení.
 

14.7.2001 Slavnosti Choustníka na hradě

cca dvakrát tolik lidí než vloni mělo zřejmě negativní vliv na energii, neboť náš malinkatý aparátek několikrát vyhodil el.proud  až dole ve městě! Taková maličkost ovšem v žádném případě nemohla ohrozit zdárný průběh akce. Mimochodem Lenka o Choustníku prohlašuje, že je to jediné místo, kde při pití chlastá!

 

žhavý víkend 2001

24.srpna – páteční country večer na kempu Knížecí rybník v Táboře
25.srpna – Podboří, parket – loučení s prázdninami
26.srpna – Tábor, plovárna Jordán – Jordánská Bludička

Tento víkend mimochodem hrál Cugrunt pod názvem „Páteční sešlost“ neboť sestava byla dosti netradiční a hlavně jsme do poslední chvíle nevěděli kdo vlastně  bude hrát. Pája byl totiž kdesi na dovolené a Doktor se jako obvykle toulal někde po Evropě! Nakonec s námi hostoval na basu Leoš Pýcha a Kekit s mandolínou, kytarou a houslemi.

 

2.2.2002    Zálší, country bál přátel koní

Pořadatelé vymysleli pro tento rok novou disciplínu – pravý nefalšovaný striptýz! Nutno podotknout, že oběma slečnám muselo být řádně horko, když se za pár minut zbavily veškerého šatstva, ale i tak měl největší úspěch jeden odvážný domorodec, který náhle vstoupil do děje mezi dívky. Ty na nic nečekaly a domnívaje se že pánovi je horko asi taky, ochotně a hlavně velmi rychle udělaly z tohoto hrdiny Adama.
 

16.3. Skopice

Tak tady se na naše „Umělecké projevy“ těšili už druhou sezónu a teprve nyní se našel ten správný čas provést invazi do této malebné vesničky!Vesničky průšvihů!Začalo to tím,že jsem omylem vyrobil plakáty se špatným názvem dědiny.Bohužel až po úspěšně zvládnuté akci jsem zjistil, že i druhá várka plakátů nebyla zrovna tak akorát, na což ovšem tentokrát nepřišli ani pořadatelé.To byla ovšem prkotina oproti Marwinovi,kterého se nečekaně zmocnili lapiduchové necelý týden před hraním.No ale to se přece nic neděje,neboť Doktor si to vesele hasil se svou Baruškou (domov na kolečkách od fa. Scania) k domovu a nic nebránilo tomu optimisticky vyrazit směrem Skopytce.Ale asi sám Lucifer snad zařídil tak kvalitní zácpu někde na německé super dálnici a vtipně do ní vklínil i Doktora!V dané situaci nezbylo nic jiného, než vyhlásit stav nouze a povolat zálohy!Tentokrát padla volba na Vasila, který si kromě kytary přibalil i mandolínu.Pak už šlo vše jak na drátkách,dokonce dorazil někdy po půlnoci i Doktor, který zaparkoval svoji Barušku hned vedle sálu, což u některých domorodců vyvolalo zděšení neboť prý nikdy tak veliký auto neviděli!Ale abych nekončil tak optimisticky, musím podotknout, že v novinách se o této zábavě psalo hlavně o záchrance, která přispěchala na pomoc jedné velmi unavené fanynce, která si ustlala tak šikovně, že schody k sálu byli celé od jakési červené a teplé tekutiny. Už nyní se sem všichni těšíme na další dobrodružství 26.10.

 

Konkurz

A časy se mění …        …řekl by klasik.

Bohužel se personální změny nevyhnuli ani nám a tak po letech nás opustila naše nejlepší zpěvačka z kapely - Lenka.Ale jak by řekl další z klasiků: nikdy neříkej nikdy a tak se nechme překvapit jak dlouho Lenka bez zpívání a hlavně bez Vás vydrží! Zatím jsme ale vyhlásili konkurz a do užšího výběru se prokousali tři „Kopretiny“, které čekali jen na utržení.Ale urvat takovou krásu bez řádného očichání by byl hřích.A jelikož nás čas neúprosně tlačil, nezbylo nic jiného než skočit rovnýma nohana do vody a plavat.ještě než začnu psát o té hektické akci na Hiltonu, měl bych ty děvčata představit.1.Vlaďka z Tábora - zvláštní znamení - hodně dětí v kuchyni. 2.Lenka z Bechyně - zvláštní znamení - v určitých partiích prostorově výraznější. 3.Básnička - zvláštní znamení - dlouhý vlasy.

 

30.4. Hilton "čarodejnice"

Jak už jsem výše uvedl, tak téměř bez zkoušek jsme šli hrát na Hilton všem čarodějnicím v novém složení.Ty tři buchty tam byli naráz a každá si zazpívala nějakou písničku, ale jelikož jsme nemohli hrát svoje nejlepší fláky (tvrdě nadřené s Lenkou), vrhli jme se do neznámých vod všichni a hráli co vás zrovna napadlo.Básnička, která účinkuje v kapele Slunovrat si s sebou přivedla i pár kamarádů z této kapely a ti se v nestřeženém okamžiku zmocnili našich kytar a mikrofonů.Od té chvíle už měla zábava nezadržitelný spád a tak jsme se totálně vybodli na repertoár a šáhli do svých zadních komůrek, takže místo country nezřídka zněla píseň např. od Flojdů, Nazaretu nebo třeba Ivana Hlase.bylo to prostě maso.Vždyť nás bylo chvílemi na pódiu 10 až 12! Na vrcholu večera nás přišla podpořit i Sabina s Romanem z Fernet Šoku.

 

18.5. KOKTEJL

A je to tady … ! Lenka opět na scéně!!! Cituji:No Koktejl si přece nemůžu nechat ujít!

Ano je to tak, Lenka sice vystoupila, ale prý jen jako na rozloučenou se svými fanoušky.Pravda je že některé písně přenechala své nastupující generaci, ale ty nej nej nej … si s chutí zazpívala sama.Vlaďka se chopila Prázdných schránek a naší písničky Dávno a Lenka z Bechyně zpívala Řeku. Další překvapení, ale tentokrát pro nás, připravil Kekit. Našel totiž na pódiu klavír a omylem ho otevřel zrovna ve chvíli kdy okolo procházel zvukař Miloš s mikrofonem. A jelikož je Miloš bystrý hoch, mikrofon ke klavíru hbitě přistavil a bylo to! Cugrunt měl náhle kromě houslí a mandolíny navíc ještě nástroj vhodný spíše do koncertního sálu, ale budiž!Pokud by někdo z Vás měl náhodou neodolatelnou touhu poslechnout si toto dílo, tak právě zde si můžete objednat CD natočené na Táborském Country Koktejlu 2002. Další info o festivalu „Táborský Country Koktejl“ …

 

1.6. Ražický Ražec 2002

Tak na tento vyhlášený festival jsme se připravili co možná nejlépe. To znamená že jsme od Koktejlu nehráli „venku“ ale pouze zkoušeli a zkoušeli a zkoušeli. Složení pro Pražec bylo následující: Faustýn - zpěv, kytara, Marwin - zpěv, kytara, Doktor - zpěv, kytara, Pája - zpěv,basa, Vlaďka - zpěv, Kekit - housle,zpěv a Lenka - zpěv,flétna a perkuse.Nebyli bychom to ovšem mi, pokud by někde nenastal problém.Pája se zapomněl někde se Saloon Bandem a přijel skoro o hodinu déle, takže pořadatelé sáhli k náhradnímu řešení a operativně nás zařadili do programu déle.To s Doktorem byla větší lapálie! Jeho Baruška si vzpomněla, že v Belgii je docela hezky a tak si vtipně rozloupla kolečka v převodovce. Uznáte že s tím by se jelo dost blbě. Pozornější čtenáři už jistě tuší, že Doktor tím pádem na Pražec nedorazil a tudíž s námi nehrál, ale ono je to pravda jen napolovic! Představte si toho profi-tuláka jak kdesi v Evropě na parkovišti před servisem vytahuje v 17:00 kytaru a bravurně mastí nacvičené akordy, které ovšem Cugrunt o pouhých pár stovek kilometrů dál hraje díky Pájově sekyře o hodinu déle na krásném a nově otevřeném přírodní pódiu v Ražicích! I o tom je muzikantský chlebíček.

Jako hvězda festivalu vystoupil Pavel Dobeš se „svym  kratkym zobakem“.Další záležitostí, která se Pražci nedá odpárat, je večerní „jam session“. Byla to nádherná noc plná tónů! Kdo to jednou zažil, bude chtít znova a kdo nezná, tak ať si doplní zkušenosti!Rozhodně to stojí za to!     

 

Žhavý víkend - 5.7. Podboří

Další skvělá akce! Kromě zanedbatelné hudby, kterou dodává naše firma je zde k dostání mnoho dobrých srdcí, výtečné pivko, klobásy a lahodné prasátko přímo z ohně připomínjící spíše dort!     + 3 baby

 

Žhavý víkend  - 6.7. Krtov

Pouťová veselice jak má být! Teda až na ty kolotoče, které scházeli vlastně pouze dětem,neboť pan výčepní se vcelku statečně postaral o soukromí kolotoč téměř všem zúčastněným.Jediný problém který nastal během večera místní chasa vyřešila jedna dvě. Když totiž začalo pršet, nacouvali k parketu kamionem, nandali stoly nahoru a pařilose vesele dál.

 

13.7. Choustník

 Lenka porušila tradici a holdovala limonádě

 

10.8. Turovec

Opět stará sestava : Faustýn, Lenka, Doktor a Pája

 
 

 

Jmenný seznam míst vystoupení

(opět s politováním musím konstatovat, že není kompletní . . .)

 • Bečice

 • Bechyně – festival „Bumbácova struna“

 • Bernartice

 • Zárybničná Lhota – kemp Knížecí rybník

 • Ivanoviny – posezení spřátelených hudebníků u příležitosti narozenin chlapců ze Saloon Bandu

 • Košice

 • Kozí hrádek

 • Kozmice

 • Vernisáž p. Brodské v galerii u Lazárků v Chýnově

 • Milavy

 • Bistro „Na hřišti“ v Chýnově

 • Tábor - Na pěkné vyhlídce

 • Novosedly  nad/Nežárkou

 • Opařany bistro „Platan“

 • Opařany „U Šneka“

 • Písek – restaurace „Na ostrově“

 • Podboří

 • Přeštěnice

 • Soběslav – hotel „Slunce“

 • Sudoměřice u Bechyně – sokolovna

 • Terezín

 • Týnčany

 • Tábor – hotel „U Drse“

 • Dobronice u Bechyně – penzion „U jezu“

 • Dobronice u Bechyně – na druhém břehu

 • Sezimovo Ústí – U Lípy

 • Tábor – U soudku

 • Zárybničná Lhota – U Kolářů

 • Veselí nad Lužnicí

 • Zvěrotice

 • Tábor – MěKS

 • Komárov

 • Kloužovice – U Basíků

 • Černovice

 • Pohnání

 • Chýnov – pro děti ve školce

 • Chýnov – pro děti ve škole

 • Choustník – slavnosti města na hradě

 • Choustník – Pentagon

 • Písek – westernová střelnice

 • Hájky u Stádlece

 • Modrá Hůrka u Dolního Bukovska

 • Tábor – centrum

 • Hrad Šelemberk

 • Zálší

 • Nuzbely – v Mordovně

 • Strakonice – Porta 2001

 • Vernisáž Rudolfa Hrušínského ve své galerii v Plané nad/Lužnicí

 • Tábor – plavečák , armádní den

 • Tábor – Harrachovka

 • Tábor – Jordánská bludička

 • Tábor – Telecom

 • Tábor – U rybářů

 • Klenovice

 • Myslkovice

 • Chýnov – Na Radnici

 • Doubí

 • Nová Ves

 • Skalice

 • Tábor - před zemědělkou s agenturou rekordů Dobrý den z Pelhřimova

   
 

(C) MM-COMP.CZ